EDR.com

Дебіторська заборгованість підприємства

Послуга Одиниця
Складання позовної заяви або апеляційної чи касаційної документ
Участь адвоката/юриста в судовому засіданні засідання
Подача документів в суд факт подачі
Усна консультація з проблеми, що вимагає звернення до суду годину

Замовити

Позовна заява про стягнення дебіторської заборгованості (зразок)

У господарській діяльності час від часу виникають ситуації, коли у підприємств з’являються боржники (інші організації чи громадяни), які заборгували компанії певні кошти. Такий борг, дебіторська заборгованість – це ніщо інше, як активи компанії, що виведені з її обороту.

Дебіторська заборгованість, зазвичай, погано впливає на фінансове становище підприємства. Бувають навіть такі моменти, коли не має можливості вимагати борг з інших осіб. Але і таку ситуацію можна вирішити, списавши заборгованість на фінансовий результат діяльності компанії. Виконати це можна лише у рамках українського законодавства.

Порядок списання дебіторської заборгованості повністю викладений у Податковому кодексі. У п.14.1.11 ст. 14 зазначено, що безнадійна заборгованість – це борг, що відповідає наступним обставинам:

  • термін позовної давності, що минув (зазвичай – це 3 роки);
  • недостатність грошей на рахунку боржника;
  • визнання юридичної особи банкрутом або припинення його існування (ліквідація). У такому разі потрібно взяти відповідну виписку із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у якій буде вказано, що підприємство закрили. У разі, якщо підприємство, визнане боржником досі не закрите, необхідно звернутися у податкові органи, де з’ясувати, чи не припинилась діяльність підприємства-боржника;
  • стягнена виплата не може повністю погасити заборгованість навіть після отримання майна боржника, що було в заставі;
  • виникнення будь-яких непередбачуваних подій, наприклад: смерть або зникнення боржника і т. ін.;
  • інші обставини, які повністю викладені у п.14.1.11 ст. 14 ПК.

За зазначених вище обставин можна списати дебіторську заборгованість. Але не варто забувати про те, що будь-яке із цих положень має безліч нюансів, в яких зможе розібратись лише кваліфікований юрист чи адвокат, який допоможе скласти позовну заяву про стягнення дебіторської заборгованості, подати її в суд і повністю супроводжувати цю справу. У разі, якщо вам потрібна професійна юридична допомога, ви завжди можете звернутися до нашої компанії.

Суди